לימודי העשרה באקדמיה לבני 50

כמה פעמים הבטחתם לעצמכם כי השנה סוף סוף תתפנו ללמוד את מה שבאמת מעניין אתכם? כמה פעמים תכננתם ללמוד רק בשביל ההנאה שבדבר, למען ההעשרה והנפש? אם חציתם את גיל 50, תוכנית ברוקדייל של אוניברסיטת בר-אילן מציעה במיוחד עבורכם מגוון רחב של תוכניות בנושאים מרתקים.

 

תוכלו להשתתף בקורסים בתחום המשפטים, היסטוריה, תנ"ך, אומנות, תיאטרון, קולנוע, ספרות, תזונה ולמעשה בכל תחום עניין אפשרי. כמו כן תוכלו לבחור ולהשתתף גם בחלק מהקורסים האקדמיים המתקיימים במחלקות האוניברסיטה. הקורסים בתוכנית ברוקדייל הם סמסטריאליים וכולם עוסקים בנושאים אקטואליים העונים על תחומי עניין מגוונים:
הקורס "משפטים על קצה המזלג", כולל בין היתר הרצאות בנושאי איכות סביבה, משפט בין-לאומי ומסחרי, התרת עגונות, עדי מדינה ועבירות צווארון לבן, משפטי ריגול ורשלנות רפואית. למעוניינים באקטואליה נוספת, הקורס "נושאים מרכזיים בתולדות העם והמדינה" עוסק בסוגיות מכריעות לאורך ההיסטוריה שעיצבו את דמותם של העם והמדינה ויש להן השפעה גם על חיינו היום. בין הנושאים העולים בו לדיון, אירועי דיר יאסין, הקרב על לטרון, ראול ולנברג, אירועי ואדי סאליב ועוד.

הקורס "מסביב לעולם" מביא למשתתפיו טעימות מארצות ומתרבויות שונות ועוסק במאפייני הטבע, האקלים, התרבות והחברה שבהן. בין היתר יעסקו ההרצאות בארצות דרום אמריקה, איי גלפגוס, אפריקה, אוסטרליה, דרך המשי וסקנדינביה. בקורס "כל העולם במה" יערכו מפגשים עם שחקני תיאטרון שהותירו חותם על התרבות הישראלית ויתקיימו דיונים הקשורים בעולם המרתק של הבמה ומפגשה עם הצופים.

הקורס "לחיות בריא" יעסוק באורח חיים בריא ובתזונה נכונה בגיל הזהב על פי עקרונות הרפואה המונעת. קורסים נוספים יעסקו ברומנים ששינו את פני ההיסטוריה, במונומנטים אומנותיים בעולם, באשנב למדעים, בתנ"ך מזווית אחרת, ביחסים בין אדם לסביבתו ולבוראו וכן באתגרי העולם היהודי במאה ה-21. 
עוד בתוכנית קורס העוסק בלימודי ארץ ישראל שיכלול סיורים והרצאות, קורס שיוקדש לגיל השלישי ויתמקד בהתמודדות עם האתגרים שהוא מציב וקורס העוסק בקולנוע הכולל גם צפייה בסרטים וניתוחם. 
 

לתוכנית הקורסים

 

לכתבות נוספות...