גברתי העסוקה

מאיה גורה, בוגרת תואר שני בקרימינולוגיה, היא היזמית שעומדת מאחורי האפליקציה הפופולרית Missbeez ואפליקציות מצליחות נוספות. בעקבות לימודיה בבר-אילן, היא שואפת לחולל שינוי מהותי בחייהם של מיליוני אנשים, ולסייע בידם להגיע לעצמאות כלכלית

 

בוגרת בר-אילן מאיה גורה, 39, בעלת תואר שני בקרימינולוגיה קלינית, היא המנכ"לית המייסדת של חברת Missbeez, הנמנית עם חברות ההזנק המדוברות בעולם. אפליקציית Missbeez משמשת כפלטפורמה להזמנת שירותים בתחום הטיפוח על פי מיקום, סוג טיפול וקריטריונים נוספים. היא מאפשרת לנשות מקצוע עצמאיות בתחום הטיפוח להציע את שירותיהן לנשות קריירה עסוקות, בזמן ובמקום המתאימים להן. לאפליקציה מעל 100,000 משתמשים בישראל, בריטניה וספרד. מאחורי היוזמה המצליחה עומדת מטרה חברתית – לסייע למאות נשים עצמאיות להגיע ללקוחות חדשות ולבנות בסיס לקידום העסקים הקטנים שלהן.

גורה, המגדירה עצמה יזמית סדרתית, אומרת כי היא מונעת מהצורך לחולל שינוי חברתי, בייחוד עבור נשים בישראל. היא מסבירה כי הרעיון מאחורי האפליקציה התגבש כשעבדה עם אוכלוסיות חלשות במסגרת הלימודים בבר-אילן. "פגשתי אנשים בעלי יכולות שפשוט לא זכו להזדמנויות בגלל נסיבות חייהם, וזיהיתי את הצורך במיזם שיסייע בידם להרים את עצמם ולשפר את מצבם". גורה מדגישה שרבות מספקיות השירות ב- Missbeez הן אימהות חד הוריות או עולות חדשות שמתקשות לגבש בסיס לקוחות קבוע וחזק מספיק כדי לפרנס את משפחותיהן. "החזון שלנו הוא לעזור לנשים שאפתניות בכל העולם להגיע לעצמאות כלכלית".

 

 

את לימודיה האקדמיים החלה גורה באוניברסיטת בן גוריון שם למדה לתואר ראשון בפסיכולוגיה. לאחר מכן היא השלימה תואר שני במנהל עסקים במכללה למנהל והקימה שתי חברות מצליחות בתחום האינטרנט. למחלקה לקרימינולוגיה בבר-אילן היא הגיעה מאוחר יותר, בעקבות חלומה מילדות. "אחרי שמכרתי את פלטפורמת הe-commerce החברתית שלי, ‘The Gift Project’, לאיביי בשנת 2011, החלטתי שזה הזמן המתאים להגשים את חלום הקרימינולוגיה," היא נזכרת. זמן לא רב לאחר מכן, גם חברת הטכנולוגיה שלה לזיהוי תמונות דיגיטלי PicScout, נרכשה על ידי Getty Images. החברה השלישית שהקימה Missbeez, היא גם הקרובה ללִבה מכולן.

"בר-אילן הייתה הבחירה הנכונה עבורי. חווית הלימודים שם הייתה נהדרת," אומרת גורה, "פגשתי הרבה אנשים בעלי ידע ורכשתי חברים לחיים. האווירה במחלקה לקרימינולוגיה היא משפחתית, פתוחה וסובלנית. המרצים שמחים לסייע לסטודנטים וקשובים לכל סוגי הדעות והתפיסות". גורה מזכירה במיוחד את פרופ' תומר עינת, שסייע לה לפרסם את התזה שלה, שעסקה בהוראת קרוא וכתוב לאסירים. "פרופ' עינת הוא אדם מרתק ובעל ידע עצום, ושימש עבורי מקור להשראה".  

בתקופת לימודיה מספרת גורה כי השתתפה במחקר שנערך בשני בתי כלא ביטחוניים בישראל, במטרה לבחון את יעילותה של שיטת לימוד ייחודית הנקראת ביבליודידקטיקה. המחקר גילה ששיטה זו, המתמקדת בעיבוד רגשי של טקסטים ומעניקה הקשרים אישיים לחומרי הלימוד, משפרת משמעותית את יכולות הקריאה בקרב אסירים שאינם יודעים קרוא וכתוב.

בעתיד גורה חושבת על אפשרות להמשיך בלימודי הדוקטורט בבר-אילן, אבל כרגע היא מתמקדת בהרחבת הפעילות של Missbeez ועובדת עם מאות ספקיות השירות של החברה, ש-90 אחוזים מהן נשים. "אני שואפת ליצור חברות המשתמשות בטכנולוגיות על מנת לחולל שינוי מהותי בחייהם של מיליוני אנשים".

לכתבות נוספות...

מינויים חדשים

טלי פארי תשובה מונתה למנהלת בית ספר "אביב" ברמת אביב ג'

מרדכי (מוטי) לוי מונה לסגן נשיאת בית המשפט השלום באילת

יאיר פינס מונה למשנה למנהל רשות מקרקעי ישראל

לירן איזנברג מונה לסמנכ"ל טכנולוגיות בחברת ואלינור

יעקב (ינקי) קוינט מונה למנהל רשות החברות

עו"ד טל אברהם מונתה לסניגורית הציבורית המחוזית של מחוז צפון

זאביק הירשמן מונה לסמנכ"ל מערכות המידע של קבוצת G4S בישראל

איתי בר-נחום מונה למשנה למנכ"ל ב-HackerU

יהודה ונדרולדה מונה לסמנכ"ל הכספים של הבורסה

מיה דבש מונתה לאוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון

איתמר בן דוד מונה לתפקיד יו"ר ועדת התכנון המחוזית של מחוז חיפה

צאלה וקסמן גונן מונתה לסמנכ"לית שירות והסברה בעיריית כפר סבא

סגי איתן מונתה כחברה מטעם הציבור במועצה המנהלית של בנק ישראל

ישי דה ליאון מונה לדירקטור במחלקת ההיי טק של פירמת פאהן קנה

שאול דנקור מונה למנכ"ל חברת מנדלסון תשתיות ותעשיות

ענת גואטה מונתה ליו"ר הרשות לניירות ערך

אמיר שניידר מונה למנהל תחום הדיגיטל בבנק הפועלים

עו"ד מיה גבאי טובול מונתה ליו"ר אנגל משאבים

אודי שוסב מונה למנכ"ל תאגיד "פלג הגליל"

מיקי שטרסבורגר מונה לסמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על

ד"ר רונן יוכפז מונה למנהל אגף הפיתוח בחטיבת המחשוב של בנק הפועלים

ארז כלפון מונה ליו"ר למנהלת הליגות בכדורגל

לכל המינויים החדשים