המקום המושלם בשבילי


בוגר בר-אילן יוני שניצר, הוא סופר, דוקטורנט בתחום מחשבת ישראל ומנהל שותפויות אסטרטגיות ותוכניות במרכז ישראל-אסיה. החלום שלו הוא לספר את סיפורו של העם היהודי באופן מעמיק ולעורר עניין באנשים מכל הדתות והלאומים

 

בוגר בר-אילן יוני שניצר, הוא סופר ומנהל שותפויות אסטרטגיות ותוכניות במרכז ישראל-אסיה, עמותה הפועלת, בין היתר, לפיתוח מנהיגות עתידית שתקדם את יחסי ישראל ומדינות אסיה, במגוון תחומים ומגזרים.  לאחרונה פורסם ספרו הראשון - The Way Back - מותחן ריגול ישראלי, וכיום הוא כבר כותב את הרומן הבא שיעסוק, במסע הרפתקאות ומרדף אחר כתבים מיסטיים-קבליים אבודים. "הדמויות בספר מציגות את הפסיפס של החברה הישראלית", אומר שניצר. "המטרה שלי היא לספר את סיפורו של העם היהודי באופן מעמיק ומעניין כך שירתק לא רק יהודים אלא גם בני דתות ולאומים אחרים".

 

כמי שעלה לישראל מאוסטרליה בגיל צעיר, שניצר מסביר כי חיפש הזדמנויות שבהן יוכל לפעול למען קידום תדמיתה ומטרותיה של ישראל באקדמיה ובמקומות נוספים. במסגרת תפקידו במרכז ישראל-אסיה, הוא מארגן משלחות מאסיה לישראל, וכן אירועים עבור יזמים, אנשי עסקים ודיפלומטים. חברי המשלחות האלה מנגישים לישראלים ידע על אודות אסיה במגוון תחומים, במטרה להדק את היחסים בין המדינות.

 

שניצר מייחס חשיבות רבה לקידום העתיד המשותף בין ישראל ומדינות אסיה, במיוחד בעידן הנוכחי אותו הוא מכנה, "העידן האסייני". הוא גם קורא לצעירים נוספים להצטרף למרכז כדי להתמחות בו בתחומי תקשורת, מחקר ותכנון אירועים, ולהשתתף בפעילויות הנעשות בתחום הזה. "ההתמחויות הן בהתנדבות אבל מדובר בהזדמנות לקבלת ניסיון במרחב פעולה מרתק ובעבודה מול גורמים בינלאומיים".שניצר מציין כי בוגרי תוכנית 'שגרירי ישראל-אסיה', של המרכז, יזמו עד כה עשרות פרויקטים לקידום היחסים, ואף הובילו לעסקאות רבות עם משקיעים אסייתיים בישראל. לדבריו, כמה מבוגרי התוכנית אף מכהנים כיום בתפקידים בנציגויות ושגרירויות ישראליות באסיה.

 

 יוני שניצר. צילום: מאיה חדש

בעבר שירת שניצר ביחידת מודיעין מבצעית בחיל הים, ולאחר מכן שימש במשך מספר שנים כיועצו הבכיר של מנכ"ל תגלית. בנוסף הוא שימש כמנהל אזורי בארגון Stand With Us וייצג במסגרת זו את ישראל בכנסי אייפ"ק השנתיים בוושינגטון. במסגרת תפקידו בארגון הוא הכשיר צעירים ישראלים בדיפלומטיה ציבורית ועמד בראש משלחות הסברה בחו"ל. לדבריו, לימודיו בבר-אילן סייעו לו רבות בתפקידים אלה בישראל ובחו"ל, במיוחד בכל הנוגע להכרת הרקע התרבותי בישראל, והידע הנדרש בתחומי המסורת היהודית וערכיה.

‎‎

בד בבד עם עיסוקיו, הספיק להשלים תואר שני בסוציולוגיה ובאנתרופולוגיה בבר-אילן וכיום הוא לומד לתואר שלישי במחלקה למחשבת ישראל באוניברסיטה. עבודת הדוקטורט שלו, ממנה שאב השראה לספרו הנוכחי, עוסקת בניתוח ביקורתי של פרשנות קבלית מימי הביניים לספר היצירה, מהכתבים המיסטיים העתיקים בארון הספרים היהודי. "המחלקה למחשבת ישראל היא המקום המושלם בשבילי. המרצים שלי הינם בגדר באר מים חיים, בעלי ידע עצום. מפרופ' דניאל אברמס, המנחה האקדמי שלי, למדתי להכיר את תחום הקבלה בכלל ואת עולם כתבי היד בפרט", אומר שניצר. "ביקרתי עמו בספריה הלאומית בירושלים וזכיתי בפעם הראשונה לגעת בפיסת היסטוריה – כתב יד מהמאה ה 14," הוא נזכר. "אני מוקסם מטקסטים יהודיים עתיקים והפכתי למין בלש במסתרי היהדות, המשווה כתבי יד עם מהדורות דפוס, ומחפש להבין מה קרה לטקסט לאורך הזמן".

‎‎

הקריירה האקדמית של שניצר לצד פעילותו בתחום ההסברה הישראלית, הובילה אותו למקומות רבים ומעניינים בעולם, בהם אוניברסיטת המבורג, שם זכה במלגת מחקר; ואוניברסיטת פנסילבניה, שם השתתף בקורס קיץ בפילוסופיה יהודית. אבללדבריו, המקום שבו הוא מרגיש "הכי בבית" הוא קמפוס בר-אילן. "אבי היה מרצה במחלקה לכלכלה ואולי בגלל זה אני מרגיש כי האוניברסיטה היא כמו הבית השני שלי. הקשרים הבין-אישיים שיצרתי פה הם הרבה מעבר ליחסי לימודים. התרבות הרבגונית שמורכבת מחילונים, דתיים וחרדים שלומדים וחוקרים יחד את עולם התורה והמדע, מעניקה חוויה שהיא מעבר להשכלה אקדמית גרידא. אפילו שיחות החולין בקמפוס נוגעות לא פעם בסוגיות ברומו של עולם. החוויה הזאת מאפשרת לך להציץ לעולמם של אנשים שבאים מרקעים שונים, ולהכיר השקפות עולם שונות לחלוטין משלך".

 

סטודנטים המעוניינים בהתמחות במרכז מוזמנים לפנות ליוני שניצר, במייל: Jonnie.schnytzer@israelasiacenter.org 

 

 

 

לכתבות נוספות...

מינויים חדשים

טלי פארי תשובה מונתה למנהלת בית ספר "אביב" ברמת אביב ג'

מרדכי (מוטי) לוי מונה לסגן נשיאת בית המשפט השלום באילת

יאיר פינס מונה למשנה למנהל רשות מקרקעי ישראל

לירן איזנברג מונה לסמנכ"ל טכנולוגיות בחברת ואלינור

יעקב (ינקי) קוינט מונה למנהל רשות החברות

עו"ד טל אברהם מונתה לסניגורית הציבורית המחוזית של מחוז צפון

זאביק הירשמן מונה לסמנכ"ל מערכות המידע של קבוצת G4S בישראל

איתי בר-נחום מונה למשנה למנכ"ל ב-HackerU

יהודה ונדרולדה מונה לסמנכ"ל הכספים של הבורסה

מיה דבש מונתה לאוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון

איתמר בן דוד מונה לתפקיד יו"ר ועדת התכנון המחוזית של מחוז חיפה

צאלה וקסמן גונן מונתה לסמנכ"לית שירות והסברה בעיריית כפר סבא

סגי איתן מונתה כחברה מטעם הציבור במועצה המנהלית של בנק ישראל

ישי דה ליאון מונה לדירקטור במחלקת ההיי טק של פירמת פאהן קנה

שאול דנקור מונה למנכ"ל חברת מנדלסון תשתיות ותעשיות

ענת גואטה מונתה ליו"ר הרשות לניירות ערך

אמיר שניידר מונה למנהל תחום הדיגיטל בבנק הפועלים

עו"ד מיה גבאי טובול מונתה ליו"ר אנגל משאבים

אודי שוסב מונה למנכ"ל תאגיד "פלג הגליל"

מיקי שטרסבורגר מונה לסמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על

ד"ר רונן יוכפז מונה למנהל אגף הפיתוח בחטיבת המחשוב של בנק הפועלים

ארז כלפון מונה ליו"ר למנהלת הליגות בכדורגל

לכל המינויים החדשים