מהמרכז למדעי המוח לחברת הזנק

בוגר בר-אילן ליאור רדלוס נמנה עם מייסדי חברת ההזנק Coarlogix המציעה למתכנתים פלטפורמה לזיהוי האטות ובעיות בקודים באופן אוטומטי ובזמן אמיתי. פלטפורמה זו מקלה על המתכנתים לתחזק את התוכנה באופן שוטף. עד כה גייסה החברה כמיליון דולר מחממת אקספלור והקרן הישראלית–אמריקאית ג׳נווסט, ועוד ידה נטויה.

 

רדלוס, המשמש כמנהל המחקר בחברה ומתמחה באלגוריתמים של  Machine Learning  וניתוח טקסט, מספר כי הזרעים הראשונים לזינוק בקריירה המקצועית שלו, נזרעו כשהיה סטודנט במרכז הבינתחומי לחקר המוח ע"ש לסלי וסוזן גונדה (גולדשמיד) בבר-אילן. "מגיל צעיר התעניינתי במדעים ובניתוח נתונים, תואר במדעי המוח הוא תואר שמשלב את שניהם". לבר-אילן הגיע, לדבריו, כיוון שמצא כי "התוכנית למדעי המוח בבר-אילן הייתה מרתקת במיוחד. גישת ההוראה בה היא מקיפה ומעמיקה יותר מאשר במקומות אחרים, והלימודים מתמקדים יותר בהיבטים הביולוגיים של מדעי המוח, וזה מה שעניין אותי במיוחד".

 

רדלוס מדגיש כי חש מאד מחובר למגוון הנושאים שנלמדו בתואר הראשון לכן ההמשך לתואר שני באותו מסלול היה אך טבעי. "היצע הקורסים היה עצום. למדנו קורסי מבוא בכימיה, פיזיקה, מתמטיקה, בלשנות, מדעי המחשב, פילוסופיה ותחומים אחרים. זוהי גישה הוליסטית למדעי המוח שמאד אהבתי".

 

לדידו של רדלוס הצורך בגיוון תחומי ידע, המשיך אתו גם אחרי הלימודים. "אני אמנם איש של נתונים ומדע, אבל גם מעריץ נלהב של מוסיקת טראנס. בקרוב אני מתכנן להגיע גם לפסטיבל burning man בארה"ב. עוד תחום התעניינות שלי הוא בישול".
 

רדלוס מציין כי התקופה בה למד בבר-אילן הותירה בו חותם גם ברמה האישית. "עד היום אני חש הערכה עצומה למרצים שלי, ובמיוחד לשניים מהם, שהיו לי כמנטורים. הראשון, פרופ' גל ידיד, ראש המעבדה לפסיכו-פרמקולוגיה נוירולוגית, שלימד אותי מחקר אקדמי מהו, והשני, פרופ' יזהר בר-גד, ראש המעבדה הנוירופיזיולוגית, שהדביק אותי בחיידק המרתונים. זה התחיל במרתון גבעת שמואל, ומשם כבר המשכתי לרוץ הלאה במרתונים בכל רחבי הארץ".

 

את Coralogix, הקים רדלוס עם שני שותפים ב-2013. "האלגוריתמים שלנו 'לומדים' את התנהגות המערכות של הלקוח בהתבסס על הלוגים שלהן, ומאפשרים לחברה לזהות בעיות כשהן רק מופיעות, עוד לפני שממש השפיעו על משתמש הקצה, ולהבין כיצד לפתור אותן," מסביר רדלוס.

 

"המהות של עבודתי היא מחקרית לחלוטין, אני מזהה ועוקב אחר נתונים ומנתח אותם על מנת למצוא דרכים לשפר את האלגוריתמים שלנו. זה מחקר ופיתוח במובן הכי טהור ובדיוק הדבר שהלימודים בבר-אילן הכשירו אותי לעשות. שיטות מחקר. כיצד לקרוא חומר, לאסוף נתונים, ולנתח אותם דיגיטלית. מבחינתי, לא יכולתי לבחור מקום מוצלח יותר להתחיל בו את הקריירה המקצועית שלי".

לכתבות נוספות...

מינויים חדשים

טלי פארי תשובה מונתה למנהלת בית ספר "אביב" ברמת אביב ג'

מרדכי (מוטי) לוי מונה לסגן נשיאת בית המשפט השלום באילת

יאיר פינס מונה למשנה למנהל רשות מקרקעי ישראל

לירן איזנברג מונה לסמנכ"ל טכנולוגיות בחברת ואלינור

יעקב (ינקי) קוינט מונה למנהל רשות החברות

עו"ד טל אברהם מונתה לסניגורית הציבורית המחוזית של מחוז צפון

זאביק הירשמן מונה לסמנכ"ל מערכות המידע של קבוצת G4S בישראל

איתי בר-נחום מונה למשנה למנכ"ל ב-HackerU

יהודה ונדרולדה מונה לסמנכ"ל הכספים של הבורסה

מיה דבש מונתה לאוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון

איתמר בן דוד מונה לתפקיד יו"ר ועדת התכנון המחוזית של מחוז חיפה

צאלה וקסמן גונן מונתה לסמנכ"לית שירות והסברה בעיריית כפר סבא

סגי איתן מונתה כחברה מטעם הציבור במועצה המנהלית של בנק ישראל

ישי דה ליאון מונה לדירקטור במחלקת ההיי טק של פירמת פאהן קנה

שאול דנקור מונה למנכ"ל חברת מנדלסון תשתיות ותעשיות

ענת גואטה מונתה ליו"ר הרשות לניירות ערך

אמיר שניידר מונה למנהל תחום הדיגיטל בבנק הפועלים

עו"ד מיה גבאי טובול מונתה ליו"ר אנגל משאבים

אודי שוסב מונה למנכ"ל תאגיד "פלג הגליל"

מיקי שטרסבורגר מונה לסמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על

ד"ר רונן יוכפז מונה למנהל אגף הפיתוח בחטיבת המחשוב של בנק הפועלים

ארז כלפון מונה ליו"ר למנהלת הליגות בכדורגל

לכל המינויים החדשים