הנחה על אימון עסקי וליווי לפתיחת עסקים וקידום הקריירה

הטבה לבוגרי בר-אילן לתהליכים של אימון עסקי ואימון אישי לקידום הקריירה של אופיר מנחם, בעל נסיון של מספר שנים כמאמן אישי וליווי של אנשים לקידום הקריירה והעסק, בנוסף בעל רקע כמנהל שיווק ודיגיטל במספר חברות. לבוגרי בר-אילן תינתן הנחה של 20% ממחיר מפגש האימון הראשון.

אודות אופיר מנחם
לאתר של אופיר מנחם - "הגשמה"
בעל נסיון של מספר שנים כמאמן אישי וליווי של אנשים לקידום הקריירה והעסק.
בנוסף בעל רקע כמנהל שיווק ודיגיטל במספר חברות.
מוסמך MA מהמחלקה לניהול בבר-אילן.


קצת על התהליך

תהליך האימון והליווי נעשה לרוב במסגרים מפגשים שבועיים ונמשך ממספר שבועות עד חודשים בודדים. משך הזמן קצר יחסית משום בתהליך מתמקדים רק בנושא מרכזי אחד שאותו שרוצים לקדם.

בשונה מתהליכים טיפוליים, התהליך ממוקד בהווה ובעתיד, כלומר מהמצב הנוכחי כרגע ולמקום אליו רוצים להגיע. לכן בתהליכים האלו הנגיעה בעבר היא מינימלית ונעשית בעיקר כדי לתת רקע כללי על המתאמן.

בתהליך מייצרים בהירות לגבי היעדים שרוצים להשיג, על מנת להבין לאן אנחנו קודם כל מכוונים את האנרגיות והרצון שלנו. חלק חשוב נוסף הוא זיהוי המשאבים הפנימיים כמו יכולות וכשרונות שאנחנו יכולים להיעזר בהם כדי להגיע ליעד שלנו בנוסף למשאבים חיצוניים, כמו תארים, קשרים ועוד.

לאחר מכן בודקים את הדרכים הנכונות להגשים את המטרות ולהגיע ליעדים ששמנו לפנינו תוך שימוש במשאבים שזהינו על מנת להתקדם ביעילות לעבר המטרות.

תוך כדי התהליך עולים לעיתים, אמונות, ודפוסי חשיבה מסוימים שיכולים לעזור או לעכב אותנו במימוש היעדים, וכחלק מהליווי מסתכלים עליהם ובוחנים אותם ביחד על מנת לבדוק האם הם באמת רלוונטים לכם והאם הם מסייעים או מעכבים.

מתי אפשר להיעזר בתהליך אימון
לאימון אישי לרוב מגיעים כאשר נמצאים בתקופת מעבר או צומת החלטות שנובע משינוי שאנחנו רוצים לעשות באחד או יותר מתחומי חיינו, במיוחד כאשר אנחנו מרגישים תקועים, או חסרי בהירות בנוגע לדרך הפעולה הרצויה לנו.

עם זאת ניתן גם להגיע לתהליך כאשר רוצים לשפר עוד יותר דברים כבר שעובדים טוב, אבל יש רצון להשיג אפילו יותר ולממש את מלוא הפוטנציאל האפשרי.  לדוגמה בעל עסק שהעסק שלו עובד בצורה טובה, אך עם זאת הוא רוצה לבחון אפשרות לשיפורים וכיוונים חדשים להגדלת העסק.

האימון יכול להיות במיקוד עסקי או אישי בהתאם לצורך והנושא עליו אתם רוצים לעבוד, ונעשה 'בגובה העיניים', באווירה נעימה וחיובית.

 
מה היתרון בתהליך אימון עסקי ואישי?
יש דרכים שונות על מנת לקדם את עצמכם ורעיונות שלכם.

דרך אחת היא באמצעות פשוט בהתנסות ישירה. זאת דרך טובה מאוד כאשר עושים אותה בצורה שקולה, אך היה יכולה לקחת זמן משום שאת כל המהמורות ופערי הידע צריך להשלים בצורה עצמאית.

דרך נוספת היא באמצעות התייעצות עם אנשים מהסביבה הקרובה שלנו.  מדובר בדרך מקובלת ו'הגיונית' אך יש לה מגבלה משמעותית – שפעמים רבות האנשים שמכירים אתכם הכי טוב הם כבר בעלי תפיסה מגובשת ומאוד מסוימת עלינו , כך קשה להם לראות אותנו משנים פתאום כיוון למשהו שונה ממה שעשינו עד כה ולעיתים אף מרגישים צורך להגן עלינו מלעשות טעויות.

דרך תהליך ליווי מקצועי עם אדם שאין לו היכרות מוקדמת אתכם, מאפשרת לקבל משוב אובייקטיבי יותר של הנושאים שאתם מעלים וכך מתאפשרת התקדמות נקייה יותר מרעשי רקע בלי דעה קודמת או תפיסה ישנה על מה מתאים לכם.

יתרון נוסף שכניסה לתהליך אימון יוצר מחויבות לפעול בין המפגשים, התהליך הוא אינו שיחה התייעצות חד-פעמית שאתם עושים עם מישהו שאתם מכירים, אלא תהליך שההתקדמות ופעולות לעבר המטרות הן חלק מובנה מובנה.


למי זה מתאים?
יש כמה קהלי יעד שתהליך אימון שכזה יכול להתאים להם:

·        אנשים שיש להם רעיון לעסק אבל לא יודעים איך לקדם אותו לשלב המעשי ורוצים להבין את התהליך הכרוך בפתיחת העסק והקידום שלו כגון מבחינה פיננסית, שיווקית, ניהול זמן ועוד.  תהליך אימון עסקי יכול לצמצם פערי ידע ומהווה סוג של קיצור דרך.

·        אנשים שכבר הקימו עסק אבל מתקשים במיקוד בקהלי יעד המתאימים להם ביותר ומרגישים שהעסק תקוע וחסרי מיקוד. במקרים כאלו תהליך האימון עסקי יכול לעסוק בנושאים כמו דיוק שיווקי ולפעמים גם בבעל העסק עצמו ודברים שהוא רוצה להשיג בעסק.

·        אנשים שרוצים לפתח עסק צדדי תוך כדי עבודה ומעוניינים בליווי בתהליך, שיעשה להם סדר וילך איתם בדרך. כיום זה נפוץ להקים עסק צדדי בנוסף לעיסוק הראשי, תהליך הליווי יעזור לעשות את זאת בדרך יעילה וקלה יותר.

·        אנשים שסיימו תואר או עבודה ומחפשים עיסוק חדש אך לא ברור להם לגמרי מה הכיוון המדויק שהם רוצים, ומעוניינים לבחון אפשרויות שונות ולקבל בהירות גדולה יותר. אימון כזה יהיה ממוקד ביכולות וכיווני הקריירה מתאימים ביותר.

מימוש ההטבה
יש ליצור קשר עם אופיר במייל  ophir@hagshama.biz או דרך האתר שלו, ולציין שאתם בוגרים של אונ' בר-אילן.