כנס בוגרי התכנית לתואר שני במנהל עסקים באנגלית, IMBA

מאות מבוגרי התכנית לתואר שני במנהל עסקים באנגלית IMBA השתתפו באחרונה בכנס בוגרים. הכנס אפשר להם ליצור היכרויות וקשרים עסקיים עם בוגרי מחזורים שונים בתכנית והזדמנות פז לנטוורקינג. בעקבות ההצלחה והביקוש, כנס בוגרים נוסף מתוכנן בשנה הבאה.  

מרכזת תכניתIMBA  סינדי סינוואני אומרת כי האירוע תוכנן בהתאם לרוח התכנית: "אנחנו נמצאים עם הסטודנטים ביחסים קרובים, כמו משפחה, ורצינו לעודד גם את ההיכרות בין בוגרי המחזורים השונים".

הכנס נפתח בהרצאת אורח של מייסד חברת התכנה מג'יק, דוד אסיה, על עולם ההיי טק בישראל, שלאחריה הוזמנו המשתתפים למזנון עם כיבוד קל. כדי לייעל את תהליך הנטוורקינג, מוקמו במתחם האירוע שולחנות סביבם עלו נושאים שונים לדיון כמו מימון, שיווק וציוד לתעשייה הרפואית. המשתתפים סבבו בין השולחנות והצטרפו לשיחות ולדיונים בהתאם לתחומי העניין שלהם. 

אחד ממשתתפי הכנס ובוגר התכנית גדי לוין, עלה לישראל מדרום אפריקה ב-1999 לאחר שהשלים תואר ראשון בחשבונאות ובמחשבים. כיום הוא רואה חשבון וסמנכ"ל כספים בחברת "לייבסטייל" המתמחה בתחום ביו-טק ותוכנה.

הנטוורקינג עובד
מניסיונו הוא  מעיד על יעילותה הרבה של שיטת הנטוורקינג לקידום אישי ועסקי. "אחד ממקומות העבודה שהתקבלתי אליו היה בזכות אירוע נטוורקינג. באחד הכנסים שהתקיימו בבר-אילן הרצה יצחק ראב, שהיה סמנכ"ל כספים של חברה בתחום ייעוץ השקעות. הצגתי את עצמי בפניו וביקשתי להתקבל לעבודה אצלו כחשב. הוא לא היה מחויב לקבל אותי לעבודה רק בגלל ההיכרות שלנו באירוע או בגלל העבר הבר-אילני המשותף. אבל ההיכרות הקצרה והמקרית הזו הקנתה לי דריסת רגל קטנה שהביאה אותי לראיון עבודה אצלו".

לוין אומר כי גם הכנס הנוכחי השיג מבחינתו את מטרותיו: "לפני הכנס הייתה הזדמנות לעבור ולדבר ולשבת ולדבר עם האנשים, באופן אישי יצרתי קשר עם כמה אנשים וגם חילקתי כרטיסי ביקור. אבל כדי שתהליך הנטוורקינג יהיה אפקטיבי יש צורך ביותר ממפגש אחד בשנה, הבוגרים צריכים לדאוג לשמור על קשר עם השנתון שלהם ולהגיע לכמה שיותר כנסים".

בוגר נוסף של התכנית שהשתתף בכנס הוא יואל פדוביץ, יליד דרום אפריקה שלמד לתואר ראשון בתחום המשפט היהודי בישיבה בניו-יורק. את לימודיו בתכנית הIMBA בבר-אילן, שילב עם לימודיו לרבנות בכולל. "היה לי כבר ניסיון בעבר בעבודה בתחום הפיננסים. כשנרשמתי לתכנית כבר הקמתי את החברה שלי, יועצי הון - פלדיום, שעסקה בשיווק קרנות גידור".


הרשת הבר-אילנית
בתקופת לימודיו בתכנית ב-2005, הכיר פדוביץ את שותפו לעסקים, מיכאל הרטשטיין. "למדנו באותו מחזור והקמנו חברה שהתמחתה בהשקעות פרטיות ביוזמות ציבוריות. בתום הלימודים צמחה החברה שלנו והתפתחה עד שנהיינו בנק השקעות קטן. כיום אנחנו מספקים לחברות את כל השירותים הפיננסיים ומייעצים גם בתחום המיזוגים והרכישות".

"מאז אותם ימי בר-אילן", אומר פדוביץ "עסקנו זכו להצלחה ולכן לא נזקקנו לרשת הבר-אילנית בחיפוש עבודה או במעבר מעבודה לעבודה. עם זאת המשכנו לשמור על קשר הדוק עם האוניברסיטה ובמשך השנים העסקנו מתמחים בוגרי תכנית
IMBA". פדוביץ אומר כי הוא חש רגשי חובה ותודה לאוניברסיטה. "לולא באנו, מייקל שותפי ואני ללמוד בתכנית IMBA לא היינו מכירים זה את זה והשותפות המוצלחת שלנו שהוכיחה עצמה במשך שנים רבות לא הייתה קמה".
בעקבות התגובות החיוביות הרבות שהתקבלו לאחר הכנס אומרת סינוואני כי כנס בוגרים נוסף מתוכנן להתקיים בשנה הבאה. "לאחר האירוע חזרו אלי לא מעט בוגרים שסיפרו כי יצרו קשרים חדשים והיו מאד מרוצים מתוצאות האירוע. אפילו קיבלתי מידע על כמה משרות חדשות שביקשו ממני לפרסם עבור בוגרי התכנית". 

תמונות נוספות מכנס הבוגרים

לכתבות נוספות...