יריד תעסוקה לגיאוגרפים

יריד תעסוקה ראשון מסוגו, המיועד לסטודנטים ולבוגרי המחלקה לגיאוגרפיה התקיים באפריל בשיתוף המחלקה לגיאוגרפיה וסביבה בבר-אילן והאגודה הגיאוגרפית הישראלית.

ביריד השתתפו מעל ל- 20 ארגונים מהמגזר הציבורי והפרטי בהם: המרכז למיפוי ישראל, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משטרת ישראל, ארץ ישראל יפה, מפמ"ר גיאוגרפיה, המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, מכון דשא, החברה לאוטומציה, המכון להנדסה חקלאית ועוד.

איה גרינפלד מהמחלקה לגיאוגרפיה הנמנית עם מארגני היריד, אומרת כי מטרת היריד היא לענות ככל הניתן על שאלותיהם של סטודנטים ובוגרים לגבי אפשרויות התעסוקה שקיימות בתחום שאותו למדו ואיך ניתן להשתלב בהן. לדבריה, כמה מהארגונים יציעו למשתתפים ביריד משרות קונקרטיות וארגונים אחרים ידברו עם המשתתפים על משרות אפשריות בעתיד. "גיאוגרפיה היא תחום אפליקטיבי ויש לו יישומים רבים ומגוונים כמו למשל בתחום מערכות מידע גיאוגרפיות, בעבודה עם תוכנות בעלות מספר רבדים שמציינות טופוגרפיה, תשתיות ומבנים שקיימים במרחב".

תחום תעסוקה נוסף, ידוע ונפוץ, לדבריה הוא התכנון העירוני, או תכנון נופי, "שזה כמו אדריכלות רק בקנה מידה גדול יותר של אזורים גדולים ואפילו מדינתיים. עוד תחום שיש בו ביקוש לבוגרי גיאוגרפיה הוא השימור והקיימות, נושא שנמצא כיום בלב סדר היום הציבורי. גיאוגרפים מועסקים בתחום זה גם באקדמיה וגם בסיוע לגופים כמו עיריות, משרדים ממשלתיים, רשויות מקומיות, רשויות תכנון, וגם בחברות העוסקות בתכנון ובאחריות חברתית".

תחום נוסף שבו יכולים להשתלב בוגרי גיאוגרפיה הוא החישה מרחוק, בעבודה עם מערכות לוויינים קריאה וידע של התכנים הללו לצרכי מטאורולוגיה ולצרכים נוספים. מקצוע זה מבוקש לדברי גרינפילד בכל מערכות המשטרה והצבא.

בסוף היריד נערך מפגש עם אנשי האגודה הגיאוגרפית הישראלית שבו יוכלו המשתתפים לקבל הסברים על פעילות האגודה ועל הקשר בינה לבין הגיאוגרפיה והאנשים העובדים בתחום.

לכתבות נוספות...