סדנה לדיפלומטיה ציבורית לבוגרים

יותר מ-20 ארגונים יהודיים ולא-יהודיים ברחבי העולם נרתמו לתוכנית ההסברה שיזם המרכז לתקשורת בין-לאומית באוניברסיטת בר-אילן. במסגרת התוכנית, יוצאים אנשי סגל מבית הספר לתקשורת לערים שונות בעולם ומקיימים מפגשי הסברה, הכוללים הרצאות, דיונים, עימותים וסדנאות. המשתתפים במפגשים אלה, רובם לא יהודים, באים מכל גוני המפה החברתית, ובהם מעצבי דעת קהל מקומיים.

פרופ' איתן גלבוע, ראש בית הספר לתקשורת וראש המרכז: "מהותה וייחודה של התוכנית בכך שאינה מושתתת על תגובה לאירועים אנטי-ישראליים כגון 'שבוע האפרטהייד'. פעילות ההסברה יזומה ומתוכננת מראש, ויעילותה, כך מתברר, גבוהה". יוזמי התוכנית הם פרופ' גלבוע ושרון אוונס, האחראית על גיוס המימון להפעלתה.

"הצלחתנו ניכרת בהזמנות החוזרות. רוב האירועים מקבלים סיקור תקשורתי נרחב", אומר פרופ' גלבוע ומציין בסיפוק כי "כמעט שאין היתקלויות פרובוקטיביות. הסיבה לכך, לדעתי, היא האמינות הגבוהה של מי שמבססים את דבריהם על מחקר וידע אקדמי ואינם נתפסים כגורמי הסברה ממשלתיים. אנחנו נפגשים עם אלפי אנשים שבאופן טבעי אינם נחשפים למידע מישראל וּודאי שאינם נפגשים עם ישראלים. באטלנטה, למשל, הגענו לאוניברסיטאות ולמכללות של אפרו-אמריקנים ולכנסיות, ובדאלאס ובשיקאגו דיברנו באירועים של ארגונים אזרחיים ומקצועיים העוסקים, במשפט, בעסקים, בעיתונות, בהוראה ועוד".

עד כה ביקרו אנשי התוכנית בארצות הברית, ביוון ובבלגיה. למשלחת הבאה  צפויים להצטרף גם סטודנטים הלומדים בסדנאות לדיפלומטיה ציבורית המתקיימות בבר-אילן ומטרתן להכשיר סטודנטים מכל האוניברסיטאות בישראל להשפיע על דעת הקהל בעולם, בעיקר בזירת הרשתות החברתיות.

יום אחרון להגשת מועמדות לסדנה – 19 בנובמבר 2016.
ההרשמה באמצעות המייל: cic.center@biu.ac.il. פרטים נוספים בטלפון: 03-5317535.
השתתפות בסדנה אינה כרוכה בתשלום.


פרופ' איתן גלבוע מרצה בפני אמריקאים בכנס הסברה ישראלית

לכתבות נוספות...