אושר מינויו של הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ לנשיא אוניברסיטת בר-אילן

חבר הנאמנים של אוניברסיטת בר-אילן אישר פה אחד את מינויו של הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ לנשיא אוניברסיטת בר-אילן. המינוי ייכנס לתוקף עם פתיחת שנת הלימודים הבאה באוקטובר השנה. פרופ' הרשקוביץ יחליף את פרופ' משה קוה, שיסיים 18 שנות כהונה כנשיא אוניברסיטת בר-אילן

יו"ר חבר הנאמנים, ד"ר מרדכי כ"ץ, הודה לפרופ' קוה על תרומתו הכבירה להתפתחותה המרשימה של האוניברסיטה ולהישגיה תחת כהונתו, בהם הקמת המרכז לחקר המוח, המכון לננו טכנולוגיה,

 הפקולטה להנדסה, הפקולטה לרפואה בגליל, בית הספר לחינוך והרחבת לימודי יהדות. ד"ר מרדכי כץ הודה לפרופ' קוה בשמו ובשם התורמים לאוניברסיטה ברחבי העולם והביע צער על סיום כהונתו, בהתאם החלטת המל"ג שהגבילה את כהונתם של נשיאי האוניברסיטאות. "קשה להיכנס לנעלים הגדולות של משה קוה", סיכם כ"ץ. עוד אמר כי ניפגש עם פרופ' הרשקוביץ לאחר שוועדת החיפוש המליצה למנותו לתפקיד  והתרשם כי הוא מתאים למלא את התפקיד. ד"ר כ"ץ עצמו נבחר לתקופת כהונה נוספת כיו"ר חבר הנאמנים של אוניברסיטת בר-אילן.

פרופ' הרשקוביץ, 60, לשעבר שר המדע והטכנולוגיה, הוא יליד חיפה ופרופסור למתמטיקה שאת שלושת תאריו במתמטיקה עשה בטכניון. את שירותו הצבאי עשה בחיל המודיעין וסיים בדרגת רב סרן. בנוסף להשכלתו האקדמית רכש השכלה תורנית בישיבת "מרכז הרב" בירושלים וקיבל סמיכה לרבנות.

פרופ' הרשקוביץ מילא שורה של תפקידים אקדמים בכירים בטכניון, בהם ראש היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ, דיקן הפקולטה למתמטיקה, יו"ר אירגון הסגל האקדמי, נשיא בית הדין המשמעתי של הטכניון ועוד. כן שימש כפרופ' למתמטיקה באוניברסיטת ויסקונסין בעיר מדיסון בארה"ב בשנים 1985-1983, ו 1989-1988. פרסם מעל לשמונים מאמרים בעיתונות המדעית המתמטית. הוזמן לתת עשרות הרצאות ברחבי העולם. כמו כן היה חבר בוועדות המארגנות של כינוסים מדעיים בינלאומיים  פרופ' הרשקוביץ שימש עורך ראשי של שני עיתונים מדעיים יוקרתיים באלגברה ונשיא האגודה הבינלאומית לאלגברה ליניארית בין השנים 2008-2002.

בצד פעילותו האקדמית הענפה, פעיל הרב פרופ' הרשקוביץ בתחום התורני בקהילה ובשנת תשס"א כונן את ועד הקהילה באחוזה שבכרמל בחיפה, המאגד את כל בתי הכנסת שבשכונה, וייסד את הירחון "אחוזדתי". פרופ' הרשקוביץ משמש כאב בית דין לגיור (מעשה בי"ד), מאז תשנ"ו. חיבר תוכנת המחשב "כתובה כהלכתה", להכנת כתובות מדויקות על פי הכללים ההלכתיים השונים. הוא נותן שעורים בהלכה, במחשבה, בהגדה ובמוסר כמו גם הרצאות בנושאי יהדות ברחבי הארץ, פרסם מאמרים בתחומים אלה בכתבי עת שונים. פרופ' הרשקוביץ נשוי לשמעונה, עד לאחרונה מנהלת בית הספר הממלכתי דתי "אבן גבירול" (חטיבת ביניים ותיכון של החינוך המיוחד, חיפה). אב לחמישה ילדים וסב לאחד עשר נכדים.

בתום ישיבת חבר הנאמנים הודיע יו"ר אגודת הסטודנטים מתן בר נוי על החלטת מועצת האגודה להעניק בפעם הראשונה תואר כבוד מטעם האגודה  לפרופ' משה קוה על תרומתו ופועלו למען אוניברסיטת בר-אילן. התואר יוענק לו ביום הסטודנט שיערך בסוף החודש.

יו"ר חבר הנאמנים, ד"ר מרדכי כ"ץ ציין כי פרופ' קוה ממשיך כעת את תפקידו עד חודש אוקטובר ובסוף הקיץ ייתקיים אירוע פרידה רב משתתפים מפרופ' קוה.