מכתבו של פרופ' גרעיני לבוגרי ננוטכנולוגיה

ידידים יקרים,

 

בפתח דברי ברצוני להודות ולברך את פרופ' אריה צבן מהמחלקה לכימיה לרגל סיום תפקידו כראש המכון לננו-טכנולוגיה ולחומרים מתקדמים באוניברסיטת בר-אילן (BINA), מאז נוסד בשנת 2007, בתקופת כהונתו זכה המכון לפיתוח מואץ ולהישגים מרשימים.

 

לצד צמיחה אקדמית - קליטת מדענים ואנשי סגל, הקמת תשתיות, גידול במספר פרסומים, פטנטים ושיתופי פעולה, התברכנו גם בקהילת בוגרים הולכת וגדלה. למעשה, כתב העת לבוגרים של BINA ראשון זה, הינו תוצר טבעי של כנס הבוגרים שהתקיים אשתקד, בו לקחו חלק למעלה מ- 400 בוגרים.

 

כתב העת של המכון לננוטכנולוגיה ולחומרים מתקדמים מתהווה ככתב עת אלקטרוני חצי שנתי, ויופץ בין בוגרי הפקולטה למדעים מדויקים, מדעי החיים והנדסה באוניברסיטת בר אילן. כתב העת יאפשר לנו לחלוק את ההתרגשות על הישגי BINA, ויהווה במה לדו-שיח בין המכון לבוגריו, אשר מטביעים את חותמם כיום באקדמיה ובתעשייה.

 

הודות לקליטה מאומצת ומוצלחת של אנשי סגל במכון, פועלות בו כיום יותר מ- 50 קבוצות מחקר. לצד החוקרים הוותיקים השתלבו אנשי סגל חדשים, ביניהם מספר רב של מדענים ישראלים חוזרים ושלושה עולים חדשים, שהגיעו ממיטב האוניברסיטאות בעולם כמו הארוורד, סטנפורד, MIT ועוד. 

מדענים מהאקדמיה והתעשייה, מישראל ומכל העולם, מגיעים ל BINA לשיתופי פעולה עם חוקרי המכון ולקבלת שירותי תשתית במרכז למכשור מדעי. אנו מזמינים את בוגרי המכון ובוגרי הפקולטה למדעים מדויקים ומדעי החיים, לעשות כך גם. אך טרם נפגש שנית, הנכם מוזמנים ליהנות מכתב עת זה, שאינו אלא טעימה קטנה מייחודיותה של קהילת BINA.

 

בברכה,

פרופ' יובל גרעיני

ראש המכון לננו-טכנולוגיה