ברכת נשיא האוניברסיטה לבוגרי בר-אילן

ברכת נשיא האוניברסיטה לבוגרי בר-אילן (הגדל)

בוגרות ובוגרים יקרים,

השנים היפות, המאתגרות והפוריות ביותר בחייו של אדם הן שנות לימודיו. אלה שנים בהן הוא לומד לדעת, להשכיל, להסתקרן, לחקור, לגבש תפיסת עולם, אמונות ודעות, ולרכוש תובנות על החיים. אין ספק כי שנות הלימוד באקדמיה הן המאתגרות ביותר מבין השנים הללו, וכמי שלמדו ורכשו השכלתם בבר-אילן, אני בטוח כי האוניברסיטה שלנו, המושתתת על מצוינות מדעית, טיפוח ערכי היהדות וסיוע לחברה ולקהילה, הטביעה בכם את רישומה וחותמה, ומעתה תוכלו להמשיך ולשמור על קשר עם האוניברסיטה וללוות את התפתחותה באמצעות אתר הבוגרים.

האוניברסיטה מצויה בשנים האחרונות בתנופת פיתוח מרשימה מבחינה אקדמית ופיזית גם יחד. בר-אילן היא האוניברסיטה עם קצב הצמיחה המהיר ביותר בין האוניברסיטאות בארץ הן ברוח והן בחומר. בנינו קמפוס חדש, שבו מרכז רב-תחומי לחקר המוח, בניין בית הספר לחינוך, הפקולטה להנדסה – שהשנה, לאחר 10 שנות פעילות כבית ספר שינתה מתכונת פעילותה לפקולטה; בנייני המחלקה לפסיכולוגיה, למוסיקה ועוד. הכול בזכות נדיבותם של תורמים וידידי האוניברסיטה. הקמנו בעלות של עשרות מיליוני דולרים את המרכז לננוטכנולוגיה ולחומרים מתקדמים, שכבר קנה לו שם של מרכז מתקדם וחדשני, והקמנו את בית הספר לתקשורת.

גולת הכותרת של פעילות האוניברסיטה היא הקמת הפקולטה לרפואה בגליל, מפעל של מצוינות וציונות, ובמסגרתה לומדים בין היתר סטודנטים ישראלים ששבו מחו"ל להשלים לימודי רפואה, ומדענים ישראלים מצטיינים שחזרו ממוסדות אקדמיים מצוינים בחו"ל.

מערכת לימודי היסוד ביהדות מתפתחת וזוכה לשבחים רבים, והמכון הגבוה לתורה פותח תוכניות רבות, שעיקרן השילוב שבין מדע ויהדות, הכשרת רבנים לשליחות בחו"ל ועוד. הסטודנטים של האוניברסיטה מושיטים סיוע לחלשים בחברה, באמצעות קליניקות משפטיות ופסיכולוגיות, בדיקות ראייה והתקנת משקפיים ללא תמורה באמצעות המחלקה לאופטומטריה, תרפיה במוסיקה, ועוד.

אני בטוח שאתר הבוגרים ישמש לכם מקור לידיעה על האוניברסיטה, ולגאווה במעשיה ובהתפתחותה, ואני בטוח שזו תהיה הזדמנות עבורכם לחידוש הקשר עם האוניברסיטה ולסייע בהתפתחותה בכל תחום שתראו לנכון.

עם פרוס שנת תשע"ג ברצוני לברך אתכם ואת בני משפחותיכם בברכת שנה טובה, שנת הגשמת שאיפות, בריאות והצלחה. אנו גאים בכל אחת ואחד מכם, ובטוחים כי תשמשו שגרירים טובים של האוניברסיטה המיוחדת שלנו, בכל תחום שבו אתם פעילים, עובדים ויוצרים.

שלכם בברכה,
פרופ' משה קוה,
נשיא