דבר הנשיא

 

בוגרים יקרים,

לכבוד לי להשיק את אתר הבוגרים של אוניברסיטת בר-אילן. כמאה אלף הבוגרים שהשלימו את לימודיהם בכל התארים ב-57 שנות קיומה של האוניברסיטה, מאיישים עמדות מפתח בכל שדרות החברה והמשק – במערכת הביטחון, בפוליטיקה, באקדמיה, בשלטון המקומי במגזר העסקי ועוד. טביעות האצבע של בר-אילן ניכרות היטב בפעילות החיובית של בוגריה בכל תחום שבו הם עוסקים.

 

אוניברסיטת בר-אילן, כפי שלמדתם לדעת, אינה עוד אוניברסיטה. היא ייחודית בדרכה ובהליכותיה. היא לא רק מקנה ידע, אלא שואפת גם להקנות ערכים ברוח ובמסורת היהדות, אהבת הארץ וציונות בלי ציניות.

 

אני מעודד אתכם לגלות מעורבות בחיי הקמפוס ובאוניברסיטה, אם בהשתתפות בכינוסים ובימי עיון, בכנסי בוגרים, בייזום כנסים, בהעלאת הצעות ורעיונות. אשמח אם תסייעו להדק את הקשר בין האוניברסיטה למגזרים שונים בחברה ובמשק. אתם, שרכשתם השכלה וצברתם כבר ניסיון מעשי, יש בידכם להשיא עצות  טובות ולהעלות רעיונות למכביר שיסייעו לבר-אילן בביסוס מעמדה כאוניברסיטה איכותית ומובילה.

 

בר-אילן נמצאת היום בתהליך הפיתוח המואץ ביותר מכלל האוניברסיטאות. פתחנו פקולטה לרפואה בצפת, בית הספר להנדסה קודם למעמד של פקולטה, אנו מפעילים מרכז מדהים לננו-טכנולוגיה, הגדול והמתקדם מסוגו בישראל;  חוקרינו שותפים לפריצות דרך חשובות בתחומי המדע והטכנולוגיה, ועוד היד נטויה.

  

אנו רואים בכם חלק ממשפחת בר-אילן הגדולה, וכבוגרי בר-אילן אתם גם השגרירים שלנו. בעידן של הקיצוצים בתקציבי ההשכלה הגבוהה, גברה גם התחרות בין האוניברסיטאות והמכללות על גיוס סטודנטים ברמה גבוהה. לבוגרים יש תפקיד חשוב ביותר במלאכה זו. נשמח לראות אתכם לוקחים חלק פעיל גם בתחום זה.

 

אני מברך אתכם על הצטרפותכם לקהילת הבוגרים הגדולה והמפוארת של אוניברסיטת בר-אילן באמצעות הרשמה באתר זה.

 

פרופ' משה קוה

נשיא אוניברסיטת בר-אילן