לייצג את המדינה באולימפיאדה

בוגר בר-אילן, איתי ארנליב, נכה צה"ל, נסע בספטמבר לייצג את ישראל בתחרות הטניס הפראלימפי באולימפיאדה בריו. לאחר שסיים באחרונה את התואר הראשון במדעי החיים בהצטיינות, הוא חולם כיום על מדליה אולימפית ובעתיד הרחוק יותר מתכנן להמשיך בלימודיו ולעסוק בתפקיד משמעותי בתחום הביטחון או הרפואה


"תמיד אהבתי לעסוק בספורט", אומר איתי ארנליב, המועמד הישראלי למדליה אולימפית בתחום הטניס לנכים. "לפני הפציעה שיחקתי כדורסל ורצתי. אחרי הפציעה התחלתי לשחות, וחזרתי לרוץ ולשחק כדורסל, אבל לפני כ-4 שנים כשהתחלתי לשחק טניס הבנתי שזה התחום שאותו אני הכי אוהב". 

 

התקרית ששינתה את חייו של ארנליב ארעה ביולי 2007, במסגרת שירותו הצבאי בשכם. הכוח אותו הוביל במשימת מעצר מבוקשים נתקל במארב ועלה על מטען חבלה גדול. ארנליב, שכמעט איבד את חייו בפיצוץ, נפגע קשה בידו ושתי רגליו נקטעו. "אחרי הפציעה למדתי לעשות הכול מחדש, ללכת, לנשום, להתקלח, להיות עצמאי. התחיל קרב חדש, והפעם על החיים שלי. במשך שנה הייתי בשיקום ואחרי כן חזרתי לשרת בצה"ל כ-5 שנים. במהלך התקופה הזאת ניסיתי לשלב כמה שיותר ספורט באפשרויות שעמדו לפניי". ארנליב המשיך לשרת בצה"ל עוד חמש שנים, ולאחר מכן החל ללמוד באוניברסיטת בר-אילן לתואר ראשון במדעי החיים. לדבריו, דווקא הפציעה היא שעוררה בו את השאיפה להיות רופא.

 

בד בבד עם הלימודים הציב לעצמו ארנליב מטרה נוספת, להעלות הילוך בתחום התחרויות בטניס ולייצג את ישראל באולימפיאדה.

 

למרות הלימודים הלא פשוטים, ארנליב לא ויתר גם על האימונים המפרכים. "החברים ללימודים ריכזו עבורי את החומר ועזרו לי לשמור על הקצב. גם כשהייתי בחו"ל באימונים, הקפדתי לעשות את כל השיעורים וללמוד למבחנים". ארנליב מציין במיוחד גם את פרופ' חיים כהן ואת דיקנית הפקולטה למדעי החיים ע"ש מינה ואבררד גודמן, פרופסור שולמית מיכאלי. "הרגשתי בנוח לפנות אליה בכל נושא והיא גם תמכה בי בתחרויות הספורט ובדרך למטרה". 

 

המאמץ הגדול שהשקיע ארנליב בלימודים השתלם כשקיבל בסופו של דבר תואר בהצטיינות. את החוויה של טקס קבלת התואר הוא מתאר כמרגשת במיוחד. "האנשים הקרובים חוו בגללי לא מעט חוויות קשות, ובטקס הם מאד התרגשו יחד איתי. במיוחד שימח אותי לראות את אימא שלי מאושרת. לדבריו, המטרה ששם לעצמו להמשיך בלימודיו האקדמיים נותרה בעינה, "אבל הכול כרגע מוקפא בעקבות האולימפיאדה".

 

לדבריו, אוניברסיטת בר-אילן הייתה עבורו לא רק מקום ללמוד ביולוגיה אלא גם מקום לספוג בו תכנים מעשירים ולקחים לחיים. "במסגרת לימודי יסוד ביהדות למדתי קורס על משנתו של הרמב"ם. הרמב"ם טען שחשוב שיהיה איזון בחיים וזה לקח שאני משתמש בו בחיי".

 

ארנליב לא מתייחס לעיסוק הספציפי בספורט או למאמץ הלימודי כאל משימת שיקום מיוחדת, מבחינתו השיקום הוא החלטה קיומית שצריך להחליט וליישם בכל יום מחדש. "מהרגע שהחלטתי להיכנס לעולם הספורט ולשאוף להתחרות באולימפיאדה התחילה אינטנסיביות גבוהה של אימונים, השקעה, טיסות, וגם לא מעט ויתורים אישיים על לימודים, עבודה, והתפתחות אישית". הוא מודה כי אחד הדברים שמניעים אותו הוא הרצון האישי לנצח. "לנצח בטורניר זאת חוויה מדהימה, מטורפת ומרגשת, אבל במהלך הדרך היו גם הרבה הפסדים כואבים. אני דבק במסר שהנחיל לי אחד מהמאמנים שלי: 'הצלחה זה לעבור מכישלון לכישלון מבלי לאבד את ההתלהבות'". עם זאת, הוא אומר שיש לו גם מניע נוסף, שנראה כי הוא חזק ומשפיע עליו לא פחות, "מבחינתי, לייצג את המדינה באולימפיאדה זאת משימה חשובה והיא שמצדיקה את כל הוויתורים בדרך".

לכתבות נוספות...

מינויים חדשים

אושרה צרויה ימין מונתה לדוברת עיריית אשקלון

יובל רייקין מונה לסמנכ"ל כספים של מאגר הגז "תמר"

יפית שחר מונתה למנהלת משאבי אנוש של אפקון החזקות

ברוך לוברט מונה ליועץ משפטי של רשות שוק ההון במשרד האוצר

יעקב ערן ממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר

איתמר בן מאיר מונה למנכ"ל נתיבי איילון

יוחנן לוקר, יו"ר דירקטוריון כיל, מונה ליו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה

רווית קזס טירם נבחרה לנהל את בית הספר הממלכתי A צומח ברובעים החדשים בראש העין

אודי ויזנר מונה למנכ"ל חטיבת התוכנה בחברת אפקון בקרה ואוטומציה

אסי לויתין בן-עמרם מונתה למנהלת שיווק ונכסים מניבים בחברת רוגובין

עו"ד דני ויטמן נבחר לפרקליט מחוז ירושלים (פלילי)

עו"ד ברוך לוברט מונה ליועץ המשפטי של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון

אלי דפס מונה ליו"ר דירקטוריון חברת אל על

עו"ד אשרה גז-אייזנשטיין מונתה לפרקליטת מחוז תל אביב.

דינה גלפונד מונתה לאחראית לקוחות בתחום הביטוח בחברת מיה מחשבים

אריאל הדר מונה למנהל הטמעות מערכות SAS ללקוחות מובילים, בחברת מיה מחשבים

יניב דורני מונה לסמנכ"ל כספים בחברת פוינטר

רו"ח אלעד כהן מונה למנהל מחלקת מחקר בבית ההשקעות אפסילון

שירית אביטן-כהן מונתה לכתבת הפוליטית של העיתון 'מקור ראשון' ואתר האינטרנט שלו

יוגב שמני מונה למנהל ממשל זמין ברשות התקשוב הממשלתי

אביב קינן מונה לראש מנהל החינוך בעיריית ירושלים

אורנה הוזמן בכור מונתה ליו"ר דירקטוריון נמל אשדוד

עו"ד איתי אופיר מונה ליועץ המשפטי של משרד הביטחון

חיים עזרן מונה למנהל הרכש בעיריית נצרת עילית

ד"ר שלומית פחימה מונתה למנהלת אגף הרווחה בעיריית קריית שמונה

 לכל המינויים החדשים