הלוחש לצמחים

תום עמית פריימן, בעל תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ובוגר התוכנית לייעוץ ארגוני באוניברסיטת בר-אילן מונה לאחרונה לתפקיד סמנכ"ל הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים. כמי שסלל את דרכו המקצועית בעבודה ובטיול בשבילי הארץ, הוא מאמין גדול בחשיבותם של הצמחים ובתרומתו של הקשר עם הטבע לאדם. בימי חופשת הקיץ הוא קורא לחברי קהילת הבוגרים לבוא ולבקר בגן הבוטני ואף ליהנות מהנחת בוגרים בסך 10 אחוזים ממחיר הכניסה


עמית מספר כי הגיע ללימודי התואר השני בבר-אילן בעקבות חיפושו אחר תכנית לימודים אקדמית ברמה גבוהה, שתעשיר את מיומנויות הניהול שלו, שתרחיב את ידיעותיו על התהליכים הניהוליים במגזר הציבורי והמגזר השלישי וכן שתאפשר להמשיך ולעבוד במשרה מלאה, תוך כדי לימודים.   

 

"סיימתי את לימודי ב-2014 ואני זוכר לטובה דברים רבים מבר-אילן, במיוחד את סגל המרצים שניסו תמיד לשלב בין הפרקטיקה לבין התיאוריה. זיכרונות טובים יש לי גם מחברי לכיתה. הלמידה בקבוצה איכותית שיש לחבריה יכולות טובות וגם מוטיבציה גבוהה ללימודים, תרמה רבות הן מבחינת הפיתוח האישי שלי, והן מבחינת קשרי העבודה שיצרתי תוך כדי הלימודים וההיכרות שערכתי עם מגזרים נוספים"

 

עמית החל את הקריירה שלו כמדריך טיולים ורכז הדרכה ברשות הטבע והגנים. לאחר תקופה קצרה גילה כישרון ניהולי ועבר לנהל אשכול אתרים ברשות הטבע והגנים. במסגרת זו ניהל שלושה אתרי טבע ומורשת, ירקון, אפק ומגדל צדק. אחרי ארבע שנים התקדם ועבר לנהל את רשת חניוני הלילה ברשות הטבע והגנים, רשת הכוללת 23 חניוני לילה בתשלום ועוד 111 חניוני לילה ללא תשלום.

 

לתפקידו הנוכחי כסמנכ"ל הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים הגיע בעקבות פנייה שקיבל מהנהלת הגן. "עולם תיירות הפנים בישראל, ובמיוחד תחום ניהול השטחים הוא די קטן, כולם מכירים זה את זה".

 

הגן הבוטני הוא אחת מפינות הטבע הנדירות בלב ירושלים, והוא משמש מוקד לתיירות ובילוי ומרכז לחינוך והדרכה. הוא משתרע על פני 120 דונם וגדלים בו יותר מ-6,000 מיני צמחים שיש להם ערך אסתטי, בוטני וחקלאי. הגן משמר צמחים רבים, בהם יותר מ-200 מינים של צמחים בסכנת הכחדה בישראל. בנוסף מתקיימים בגן אירועי תרבות רבים העוסקים בנושאים בוטניים או אמנותיים, בניהם פסטיבל הסאקורה, כנס בונסאי, תערוכת מתחלפות, אירועי משפחות בחגים, קייטנות קיץ לילדים, הופעות מוסיקה ועוד.

 

כיום כולל תפקידו של עמית את ניהולו השוטף של הגן, ריכוז נושא השיווק, יחסי הציבור והפרסום. בנוסף, הוא עוסק יחד עם מנכ"ל הגן, אורן בן-יוסף, בניהול התקציב, בגיוס תרומות ובפיתוח הגן. "הגן הבוטני שם לו למטרה לקרב את ילדי העיר ירושלים וילדי כל ישראל לתרבות הטבע בישראל. אנחנו שואפים לכך שכל ילד בישראל יבקר בגן הבוטני".

 

לדבריו, הגן הוא מקום מפגש מעשיר בין הטבע לאדם. הוא מאפשר לו להתקרב לעולם הצמחים, להכירו ובעיקר להבין מדוע חשוב לשמור עליו. "אנו מאמינים שצמחים מגדלים אנשים ולכן בגן ישנן תכניות חברתיות וקהילתיות מגוונות כמו קבוצות גינון טיפולי, שיקום תעסוקתי, מתנדבים, מלגאים מגנים בוטניים בעולם, סיורים מונגשים, פעילויות לגיל השלישי, קליטת עולים, פרויקט דו-קיום לתלמידי בית-ספר יסודי, חווה חקלאית, פרויקט קבוצות וחרדים".

 

לקראת חופשת הקיץ ממליץ עמית לבוא ולבקר בגן הבוטני. ואף מציע הנחה של 10 אחוזים למציגי תעודת חבר בקהילת בוגרי בר-אילן.

לכתבות נוספות...

מינויים חדשים

אושרה צרויה ימין מונתה לדוברת עיריית אשקלון

יובל רייקין מונה לסמנכ"ל כספים של מאגר הגז "תמר"

יפית שחר מונתה למנהלת משאבי אנוש של אפקון החזקות

ברוך לוברט מונה ליועץ משפטי של רשות שוק ההון במשרד האוצר

יעקב ערן ממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר

איתמר בן מאיר מונה למנכ"ל נתיבי איילון

יוחנן לוקר, יו"ר דירקטוריון כיל, מונה ליו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה

רווית קזס טירם נבחרה לנהל את בית הספר הממלכתי A צומח ברובעים החדשים בראש העין

אודי ויזנר מונה למנכ"ל חטיבת התוכנה בחברת אפקון בקרה ואוטומציה

אסי לויתין בן-עמרם מונתה למנהלת שיווק ונכסים מניבים בחברת רוגובין

עו"ד דני ויטמן נבחר לפרקליט מחוז ירושלים (פלילי)

עו"ד ברוך לוברט מונה ליועץ המשפטי של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון

אלי דפס מונה ליו"ר דירקטוריון חברת אל על

עו"ד אשרה גז-אייזנשטיין מונתה לפרקליטת מחוז תל אביב.

דינה גלפונד מונתה לאחראית לקוחות בתחום הביטוח בחברת מיה מחשבים

אריאל הדר מונה למנהל הטמעות מערכות SAS ללקוחות מובילים, בחברת מיה מחשבים

יניב דורני מונה לסמנכ"ל כספים בחברת פוינטר

רו"ח אלעד כהן מונה למנהל מחלקת מחקר בבית ההשקעות אפסילון

שירית אביטן-כהן מונתה לכתבת הפוליטית של העיתון 'מקור ראשון' ואתר האינטרנט שלו

יוגב שמני מונה למנהל ממשל זמין ברשות התקשוב הממשלתי

אביב קינן מונה לראש מנהל החינוך בעיריית ירושלים

אורנה הוזמן בכור מונתה ליו"ר דירקטוריון נמל אשדוד

עו"ד איתי אופיר מונה ליועץ המשפטי של משרד הביטחון

חיים עזרן מונה למנהל הרכש בעיריית נצרת עילית

ד"ר שלומית פחימה מונתה למנהלת אגף הרווחה בעיריית קריית שמונה

 לכל המינויים החדשים