הלוחש לצמחים

תום עמית פריימן, בעל תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ובוגר התוכנית לייעוץ ארגוני באוניברסיטת בר-אילן מונה לאחרונה לתפקיד סמנכ"ל הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים. כמי שסלל את דרכו המקצועית בעבודה ובטיול בשבילי הארץ, הוא מאמין גדול בחשיבותם של הצמחים ובתרומתו של הקשר עם הטבע לאדם. בימי חופשת הקיץ הוא קורא לחברי קהילת הבוגרים לבוא ולבקר בגן הבוטני ואף ליהנות מהנחת בוגרים בסך 10 אחוזים ממחיר הכניסה


עמית מספר כי הגיע ללימודי התואר השני בבר-אילן בעקבות חיפושו אחר תכנית לימודים אקדמית ברמה גבוהה, שתעשיר את מיומנויות הניהול שלו, שתרחיב את ידיעותיו על התהליכים הניהוליים במגזר הציבורי והמגזר השלישי וכן שתאפשר להמשיך ולעבוד במשרה מלאה, תוך כדי לימודים.   

 

"סיימתי את לימודי ב-2014 ואני זוכר לטובה דברים רבים מבר-אילן, במיוחד את סגל המרצים שניסו תמיד לשלב בין הפרקטיקה לבין התיאוריה. זיכרונות טובים יש לי גם מחברי לכיתה. הלמידה בקבוצה איכותית שיש לחבריה יכולות טובות וגם מוטיבציה גבוהה ללימודים, תרמה רבות הן מבחינת הפיתוח האישי שלי, והן מבחינת קשרי העבודה שיצרתי תוך כדי הלימודים וההיכרות שערכתי עם מגזרים נוספים"

 

עמית החל את הקריירה שלו כמדריך טיולים ורכז הדרכה ברשות הטבע והגנים. לאחר תקופה קצרה גילה כישרון ניהולי ועבר לנהל אשכול אתרים ברשות הטבע והגנים. במסגרת זו ניהל שלושה אתרי טבע ומורשת, ירקון, אפק ומגדל צדק. אחרי ארבע שנים התקדם ועבר לנהל את רשת חניוני הלילה ברשות הטבע והגנים, רשת הכוללת 23 חניוני לילה בתשלום ועוד 111 חניוני לילה ללא תשלום.

 

לתפקידו הנוכחי כסמנכ"ל הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים הגיע בעקבות פנייה שקיבל מהנהלת הגן. "עולם תיירות הפנים בישראל, ובמיוחד תחום ניהול השטחים הוא די קטן, כולם מכירים זה את זה".

 

הגן הבוטני הוא אחת מפינות הטבע הנדירות בלב ירושלים, והוא משמש מוקד לתיירות ובילוי ומרכז לחינוך והדרכה. הוא משתרע על פני 120 דונם וגדלים בו יותר מ-6,000 מיני צמחים שיש להם ערך אסתטי, בוטני וחקלאי. הגן משמר צמחים רבים, בהם יותר מ-200 מינים של צמחים בסכנת הכחדה בישראל. בנוסף מתקיימים בגן אירועי תרבות רבים העוסקים בנושאים בוטניים או אמנותיים, בניהם פסטיבל הסאקורה, כנס בונסאי, תערוכת מתחלפות, אירועי משפחות בחגים, קייטנות קיץ לילדים, הופעות מוסיקה ועוד.

 

כיום כולל תפקידו של עמית את ניהולו השוטף של הגן, ריכוז נושא השיווק, יחסי הציבור והפרסום. בנוסף, הוא עוסק יחד עם מנכ"ל הגן, אורן בן-יוסף, בניהול התקציב, בגיוס תרומות ובפיתוח הגן. "הגן הבוטני שם לו למטרה לקרב את ילדי העיר ירושלים וילדי כל ישראל לתרבות הטבע בישראל. אנחנו שואפים לכך שכל ילד בישראל יבקר בגן הבוטני".

 

לדבריו, הגן הוא מקום מפגש מעשיר בין הטבע לאדם. הוא מאפשר לו להתקרב לעולם הצמחים, להכירו ובעיקר להבין מדוע חשוב לשמור עליו. "אנו מאמינים שצמחים מגדלים אנשים ולכן בגן ישנן תכניות חברתיות וקהילתיות מגוונות כמו קבוצות גינון טיפולי, שיקום תעסוקתי, מתנדבים, מלגאים מגנים בוטניים בעולם, סיורים מונגשים, פעילויות לגיל השלישי, קליטת עולים, פרויקט דו-קיום לתלמידי בית-ספר יסודי, חווה חקלאית, פרויקט קבוצות וחרדים".

 

לקראת חופשת הקיץ ממליץ עמית לבוא ולבקר בגן הבוטני. ואף מציע הנחה של 10 אחוזים למציגי תעודת חבר בקהילת בוגרי בר-אילן.

לכתבות נוספות...

מינויים חדשים

טלי פארי תשובה מונתה למנהלת בית ספר "אביב" ברמת אביב ג'

מרדכי (מוטי) לוי מונה לסגן נשיאת בית המשפט השלום באילת

יאיר פינס מונה למשנה למנהל רשות מקרקעי ישראל

לירן איזנברג מונה לסמנכ"ל טכנולוגיות בחברת ואלינור

יעקב (ינקי) קוינט מונה למנהל רשות החברות

עו"ד טל אברהם מונתה לסניגורית הציבורית המחוזית של מחוז צפון

זאביק הירשמן מונה לסמנכ"ל מערכות המידע של קבוצת G4S בישראל

איתי בר-נחום מונה למשנה למנכ"ל ב-HackerU

יהודה ונדרולדה מונה לסמנכ"ל הכספים של הבורסה

מיה דבש מונתה לאוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון

איתמר בן דוד מונה לתפקיד יו"ר ועדת התכנון המחוזית של מחוז חיפה

צאלה וקסמן גונן מונתה לסמנכ"לית שירות והסברה בעיריית כפר סבא

סגי איתן מונתה כחברה מטעם הציבור במועצה המנהלית של בנק ישראל

ישי דה ליאון מונה לדירקטור במחלקת ההיי טק של פירמת פאהן קנה

שאול דנקור מונה למנכ"ל חברת מנדלסון תשתיות ותעשיות

ענת גואטה מונתה ליו"ר הרשות לניירות ערך

אמיר שניידר מונה למנהל תחום הדיגיטל בבנק הפועלים

עו"ד מיה גבאי טובול מונתה ליו"ר אנגל משאבים

אודי שוסב מונה למנכ"ל תאגיד "פלג הגליל"

מיקי שטרסבורגר מונה לסמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על

ד"ר רונן יוכפז מונה למנהל אגף הפיתוח בחטיבת המחשוב של בנק הפועלים

ארז כלפון מונה ליו"ר למנהלת הליגות בכדורגל

לכל המינויים החדשים