"האח הגדול" של המעבדות

SenseMode חברת ההזנק של ד"ר איתי טקץ, בוגר המכון לננוטכנולוגיה ולחומרים מתקדמים, משווקת פתרונות למעקב מרחוק אחר מחקרים מדעיים

 

ד"ר איתי טקץ, בוגר המכון לננוטכנולוגיה וחומרים מתקדמים באוניברסיטת בר-אילן פיתח באחרונה טכנולוגיה חדישה המאפשרת לנטר ולעקוב מרחוק אחר תהליכי המחקר הנערכים במעבדה בזמן אמת. בעקבות הפיתוח הוא הקים את חברת ההזנק SenseMode יחד עם שותפו ארז בר-זיו, בוגר הפקולטה למשפטים בבר-אילן.

 

ד"ר טקץ התמחה בתחום הביולוגיה המולקולרית, ועבודת הדוקטורט שלו עסקה במבנה ובתפקוד חלבוני RNA. בתקופת לימודיו לתואר שני היה חבר בצוות חוקרי מעבדת המחקר של פרופ' שולמית מיכאלי, דיקנית הפקולטה למדעי החיים, במכון לננוטכנולוגיה ולחומרים מתקדמים. בשנת 2011 הוא נבחר על ידה לנהל את המעבדה ולדבריה כבר אז זיהתה בו יתרון חשוב נוסף על הידע המדעי שלו - ראש עסקי וממולח.

 

חברת ההזנק SenseMode מפתחת ומייצרת מערכות מודולריות של שליטה ובקרה מרחוק על כל פרמטר במחקר בזמן אמת. המערכות ניתנות להתאמה למגוון רחב של סביבות עבודה, אך לדבריו של ד"ר טקץ "בסופו של דבר כל הפתרונות של SenseMode מספקים את אותו שירות בסיסי: שלוות נפש".

 

"גם מדענים שנמצאים רוב שעות היום במעבדתם אינם יכולים לפקח על הניסויים שלהם ללא הפסקה," מסביר ד"ר טקץ. "השימוש בטכנולוגיה שמציעה SenseMode מספקת להם שליטה מלאה בזמן אמת על מערכות בודדות או מורכבות תוך תיעוד ומתן התראות. כך ניתן לוודא שאין שום תקלות ושאף נתון לא ילך לאיבוד. באמצעות שימוש בחיישנים, מצלמות וידאו ואפילו אותות קול, הפתרונות שלנו משמשים כעיניים ואוזניים עבור לקוחות הזקוקים לדיווח מדויק ועדכני מכל מקום בעולם".

 

בין מוצרי החברה ניתן למצוא מערכות מותאמת כגון זו המשתמשת בצילום וניתוח אותות בזמן אמת כדי לפקח על ההרכבה העצמית של מרכיבים מגנטיים המיוצרים על ידי מדפסת תלת ממד.

 

לדברי ד"ר טקץ, נוסף על שימושיה המחקריים, הטכנולוגיה שפיתח מתאימה גם לסביבות עבודה נוספות ויכולה לשרת חברות מסחריות כמו חברות תקשורת וטלקום ומפעלים תעשייתיים, בכך שתאפשר להם לנטר את הפעילות שלהם באופן מדוייק באמצעות המערכת. לדבריו, בימים אלה מרחיבה חברת ההזנק את פעילות השיווק שלה וחותרת לשיתופי פעולה עם אוניברסיטאות אחרות בישראל. כמו כן, היא פונה לשווקים באירופה, הודו וצפון אמריקה.

לכתבות נוספות...

מינויים חדשים

טלי פארי תשובה מונתה למנהלת בית ספר "אביב" ברמת אביב ג'

מרדכי (מוטי) לוי מונה לסגן נשיאת בית המשפט השלום באילת

יאיר פינס מונה למשנה למנהל רשות מקרקעי ישראל

לירן איזנברג מונה לסמנכ"ל טכנולוגיות בחברת ואלינור

יעקב (ינקי) קוינט מונה למנהל רשות החברות

עו"ד טל אברהם מונתה לסניגורית הציבורית המחוזית של מחוז צפון

זאביק הירשמן מונה לסמנכ"ל מערכות המידע של קבוצת G4S בישראל

איתי בר-נחום מונה למשנה למנכ"ל ב-HackerU

יהודה ונדרולדה מונה לסמנכ"ל הכספים של הבורסה

מיה דבש מונתה לאוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון

איתמר בן דוד מונה לתפקיד יו"ר ועדת התכנון המחוזית של מחוז חיפה

צאלה וקסמן גונן מונתה לסמנכ"לית שירות והסברה בעיריית כפר סבא

סגי איתן מונתה כחברה מטעם הציבור במועצה המנהלית של בנק ישראל

ישי דה ליאון מונה לדירקטור במחלקת ההיי טק של פירמת פאהן קנה

שאול דנקור מונה למנכ"ל חברת מנדלסון תשתיות ותעשיות

ענת גואטה מונתה ליו"ר הרשות לניירות ערך

אמיר שניידר מונה למנהל תחום הדיגיטל בבנק הפועלים

עו"ד מיה גבאי טובול מונתה ליו"ר אנגל משאבים

אודי שוסב מונה למנכ"ל תאגיד "פלג הגליל"

מיקי שטרסבורגר מונה לסמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על

ד"ר רונן יוכפז מונה למנהל אגף הפיתוח בחטיבת המחשוב של בנק הפועלים

ארז כלפון מונה ליו"ר למנהלת הליגות בכדורגל

לכל המינויים החדשים