איך לזכות במשרה בהיי טק, ישר מהאקדמיה

בוגרי תואר ראשון ושני במדעים המדויקים ובמקצועות ההנדסה שאך סיימו את לימודיהם וחולמים על קריירה בתחום ההייטק, מגלים במהרה כי המעסיקים מעדיפים לקלוט עובדים עם ניסיון של שנתיים לפחות, ורצוי בתחום הספציפי לחברה. הסיבה לכך נובעת בעיקר מהרצון לחסוך בעלות של הכשרה נוספת בחברה והיכולת לקבל תפוקה גבוהה באופן מידי מהעובד החדש
 

מצב זה המקשה על כניסתם של הבוגרים הטריים לשוק העבודה, אף הולך ומחמיר משנה לשנה וגורם לתסכול רב ולעיתים גם לכך שהבוגרים מעדיפים לפנות לעבודות בתחומי מקצוע אחרים. גם המעסיקים אינם יוצאים נשכרים מהמצב שכן בוגרי האוניברסיטה הטריים הם כוח עבודה איכותי ובעל מוטיבציה רבה להוכיח את עצמו, המוכן גם להתגמש בשכר ובתנאים. 
 

מודל חדשני להכשרה והשמה

בשנים האחרונות ניכר מחסור גדול באנשי פיתוח תוכנה בשוק ההיי טק. עם זאת, המעסיקים הפוטנציאלים מעדיפים באופן ברור לקבל לעבודה בעיקר מפתחים בעלי ניסיון. על הפער הזה שנוצר בשוק התעסוקה בין היצע גדול של בוגרים טריים ללא ניסיון, לבין הביקוש למפתחים בעלי ניסיון בלבד, מנסה לגשר מודל חדש של חברות. חברות אלו מספקות למועמדים הכשרה אינטנסיבית במיוחד למקצועות התוכנה, המספקת להם ידע מעמיק וניסיון מעשי על מנת להעלות את ערכם בעיני המגייסים לחברות ההיי טק.

תכניות אלו מאפשרות למועמד לרכוש בזמן קצר יחסית את הניסיון הדרוש בהתמודדות עם מצבים מורכבים ופתרון בעיות רב מערכתיות. בסוף ההכשרה מרבית הבוגרים הטריים נקלטים לעבודה במשרות פיתוח הדורשות שנתיים ושלוש ניסיון. 

 

 

הכשרה במקום ניסיון
מגוון ההכשרות המוצעות כיום בשוק לבוגרים הטריים אינן זהות בהתאמתן לתחומים המקצועיים השונים. לדוגמה, בוגרי תואר בפיזיקה, הנדסת חשמל או ביוטכנולוגיה המעוניינים ליישם את ההשכלה שלהם בתחומים המשלבים תחומי ידע וטכנולוגיה נוספים נזקקים למסגרות של למידה מאומצת יותר, מסגרות שבהן המדריכים באים מתוך התעשייה ויש להם מלבד הידע התיאורטי המקיף, גם ניסיון מעשי עשיר ומגוון.

 

הכשרה אינטנסיבית
בבחירת ההכשרה המתאימה יש להתייחס גם למשך ההכשרה. בוגרים המעוניינים להציע מועמדות למשרות הדורשות שנתיים-שלוש ניסיון בשטח, לא יוכלו להסתפק בהדרכה קצרה ותמציתית ועדיף כי יבחרו בהכשרה אינטנסיבית יותר, בת כמה חודשים לפחות הכוללת הרבה תרגול מעשי.

 

קשרים עם התעשייה
עדיף לבחור בקורס הכשרה המתנהל בחברת השמה שיש לה קשרי עבודה מוכחים עם חברות מובילות בתעשיית ההיי-טק, כדי לזכות בתום ההכשרה, בהיצע של משרות איכותיות.

 

כמו כן, כמו לפני כל רכישה, מומלץ לבדוק ברשתות החברתיות לפני ההרשמה את מוניטין החברה, ממוצע ההשמות שלה ואת שביעות רצון לקוחותיה.  

 

הכותב הוא מנהל גיוס ומשאבי אנוש ב-Experis Software המכשירה בוגרי אקדמיה מצטיינים במקצועות הטכנולוגיים, ומשבצת אותם במשרות פיתוח תוכנה.

 

Netanelb@experis.co.il 03-5686436

לכתבות נוספות...

מערכת AcadeME