איך למצוא עבודה בעזרת חברת השמה?

כדי לגייס עובדים בעבר, נהגו המעסיקים לפרסם מודעה בעיתון או בכמה עיתונים והמתינו זמן רב עד שקיבלו את קורות החיים שהגיעו בפקס או בדואר. התהליך היה ממושך שכן לעיתים נדרשו פרסומים חוזרים ורק מעט מקורות החיים שהתקבלו התאימו בדיוק למשרה.

כיום המעסיקים מפיצים את המודעה שלהם בשלל אתרי אינטרנט בלחיצת כפתור אחת. פעולה זו מניבה להם כמות גדולה מאד של קורות חיים בתוך זמן קצר ואת תהליך המיון הם מעבירים לחברות השמה כדי שיאתרו עבורם רק את קורות החיים המתאימים למשרה.

תודות לכך הפכו חברות ההשמה לשחקן משמעותי בתחום התעסוקה במשק. בישראל פועלות כיום כ- 3,600 חברות השמה וכוח אדם, וכשם שהמעסיקים נעזרים בהן כדי לאתר עובדים, כך גם העובדים נעזרים בהן כדי למצוא עבודה:

השירות והייעוץ בחינם
חברות ההשמה מעניקות למחפש העבודה את שירותיהן ללא תשלום. מלבד היצע של משרות המועמד יכול לקבל מהחברה גם הדרכה בכתיבת קורות החיים, ליווי וייעוץ בתהליך חיפוש העבודה והכנה לראיון עבודה או למרכז הערכה.

 

מידע פנימי על מקום העבודה
חברות ההשמה הן מקור טוב למידע מוקדם על מקום העבודה הפוטנציאלי. הן מכירות את החברה מבפנים, את המבנה ההירארכי ואת העדפות המעסיקים. בהתאם לכך הן בוחרות את המועמדים המתאימים ביותר וגם מעניקות למועמדים אלה הכנה יעילה לראיון העבודה. חשוב לבדוק כי חברת ההשמה חולקת עם המועמד את רוב המידע שהצליחה לצבור על המעסיק ומנהלת הליך גיוס הגון בשיתוף פעולה מלא עם כל הגורמים. 


למצוא עבודה תוך כדי עבודה
חברות ההשמה הן גורם מתווך המחויב מתוקף תפקידו לדיסקרטיות ולאמינות. לפיכך בטוח יותר לחפש באמצעותן משרה, תוך כדי עבודה במקום אחר.


משרות שלא פורסמו באינטרנט

לא כל המשרות מפורסמות באתרי הדרושים. ישנן משרות שהמעסיק אינו מעוניין לפרסם אותן בציבור או שהן פתוחות רק עבור חברות כוח אדם כגון חברות ביטחון, חברות תרופות, משרדי עורכי דין, חברות פרסום וכדומה. כשנעזרים בחברת השמה אפשר להיחשף למשרות דיסקרטיות ובעלות ביקוש גבוה.


התמחות בנישה מקצועית
בחברת השמה תוכלו למצוא קבוצות המתמחות בענפים ייחודיים ולהן היכולות לתת מענה למועמד אשר מחפש עבודה בתחום ספציפי. לכן, לפני הפניה לחברת ההשמה מומלץ לבדוק עם אילו חברות היא עובדת ולבחור במי שמתמחה בנישה המקצועית המתאימה לכם.


ניהול משא ומתן
חברת כוח אדם יכולה לייצג את המועמד בתהליך המשא ומתן מול המעסיק ולזכות עבורו בתנאים ובשכר טובים יותר מאלו שישיג בעצמו בראיון העבודה.


אחוזי הצלחה בהשמה
אפשר לבדוק כמה הצלחות היו לחברת ההשמה. אלו נתונים שאף חברה לא מעוניינת להסתיר וכך יכול המועמד לקבל תמונה ברורה על הצלחות החברה. ניתן להיכנס לאתר החברה ולדף הפייסבוק שלה כדי לבחון את רמת הפעילות שלה וכך לבחור בזו שסיכויי ההצלחה שלה בהשמה גדולים יותר.

 

סייעו בהכנת הכתבה, חברת "טוטאל קשת עובדים – חברת השמה וכוח אדם"

1-700-700-422 www.totalmanpower.co.il

לכתבות נוספות...

מערכת AcadeME